Author: admin_pupin

  • Бронза из Требиња стигла у нашу школу!

    Бронза из Требиња стигла у нашу школу!

    Након бриљантног тријумфа на регионалном нивоу, мушка рукометна екипа Техничке школе “Михајло Пупин” доказала је свој квалитет и на највишем рангу такмичења. На републичком такмичењу у рукомету, одржаном у Требињу, наши момци су у веома јакој конкуренцији остварили изванредан резултат и освојили сјајно треће мјесто.

    Бити међу три најбоље екипе у Републици је огроман успјех за нашу школу и доказ континуираног и преданог рада. Искрене честитке упућујемо цијелој екипи која је борбеношћу, талентом и спортским духом на најбољи начин представљала свој град и школу.

    Посебне честитке и велику захвалност упућујемо њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на стручном вођењу, припремама и безрезервној подршци током цијелог такмичарског циклуса. Ова бронза из Требиња је права круна овогодишње спортске сезоне!

  • Покорена и регија: Наши одбојкаши настављају побједнички низ у Шековићима!

    Покорена и регија: Наши одбојкаши настављају побједнички низ у Шековићима!

    Након сјајног тријумфа на Градском такмичењу, мушка одбојкашка екипа Техничке школе “Михајло Пупин” наставила је своју доминацију! На регионалном такмичењу које је данас одржано у Шековићима, наши момци су бриљантном игром поново освојили прво мјесто.

    Поред екипног злата, наша школа може да се похвали и апсолутном доминацијом када су у питању појединачна признања, а занимљиво је да су оба отишла у руке имењака и презимењака. Титулу најбољег играча турнира понио је Андреј Лукић (IV-2), док је за најбољег поентера проглашен Андреј Лукић (I-3).

    Најискреније честитке упућујемо цијелој екипи и њиховом ментору, професору Милораду Шалипуревићу. Поносни смо на ваш рад, залагање и начин на који представљате нашу школу. Желимо вам много среће, доброг здравља и нових спортских успјеха у даљем наставку такмичења!

  • Одлични резултати наших одбојкаша

    Одлични резултати наших одбојкаша

    На Градском такмичењу из одбојке, које је одржано 18. фебруара 2026. године, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали свој спортски таленат.

    Наша мушка одбојкашка екипа одиграла је сјајан турнир и потпуно заслужено освојила прво мјесто! Честитамо свим ученицима на приказаној игри, као и њиховом ментору, професору Милораду Шалипуревићу, на одличном вођењу тима и постигнутом успјеху. Нашим златним момцима желимо много среће и нових спортских подвига у наставку такмичења.

    Такође, желимо да похвалимо и нашу женску одбојкашку екипу. Иако су овога пута остале без пласмана, дјевојке су показале изузетан труд, залагање и прави спортски дух, на шта смо посебно поносни. Браво за све наше спортисте!

  • Сајам образовања

    Сајам образовања

    Техничка школа је на десет штандова представила образовне смјерове на овогодишњем Сајму образовања у Бијељини, који је одржан 10. фебруара 2026. године у спортској сали Гимназије.
     
    Сајам образовања „Дефицитарно звање – сигурно запослење“, са циљем промоције дефицитарних занимања, намијењен је ученицима деветих разреда основних школа као путоказ при доношењу одлуке о избору будућег занимања.
     
    Осим средњих школа, на Сајму су и привредни субјекти представили могућности за учење на практичној настави и информације о потребама тржишта рада. Завод за запошљавање Републике Српске – Филијала Бијељина, Подручна привредна комора Бијељина, као и активи директора средњих и основних школа регије Семберија организатори су Сајма.
  • Сјајан дан за нашу кошарку

    Сјајан дан за нашу кошарку

    На данашњем Градском такмичењу из кошарке, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” остварили су феноменалне резултате и поново доказали да наша школа његује врхунске спортисте.

    Мушка кошаркашка екипа бриљирала је на терену и послије одличне игре заслужено освојила сјајно прво мјесто. Наш понос су и дјевојке – женска кошаркашка екипа показала је изузетну борбеност и таленат, окитивши се високим другим мјестом.

    Искрене честитке упућујемо свим нашим кошаркашима и кошаркашицама, као и њиховом ментору, професорици Наталији Зворничанин, на посвећеном раду, одличним припремама и оствареном успјеху.

    Посебну захвалност дугујемо нашим вјерним навијачима, који су са трибина направили сјајну атмосферу и својим фер и спортским навијањем били додатни вјетар у леђа нашим екипама. Нашим златним момцима желимо много среће и успјеха у даљем рангу такмичења!

  • Злато за наше рукометаше

    Злато за наше рукометаше

    На регионалном такмичењу у рукомету, које је данас одржано у Зворнику, мушка екипа наше школе остварила је изванредан успјех освојивши сјајно прво мјесто!

    Да су наши момци били апсолутно доминантни на терену, потврђују и престижна појединачна признања која су стигла у нашу школу. Титулу најбољег стријелца турнира понио је наш Рашо Пепић, док је за најбољег играча цијелог такмичења проглашен Анес Мехмедовић.

    Изузетно смо поносни на ову сјајну генерацију спортиста која на најљепши начин представља своју школу. Искрене честитке упућујемо цијелој екипи, као и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на преданом раду, труду и одличном вођењу тима.

    Нашим шампионима желимо много среће, спортске среће и нових побједа у даљем рангу такмичења. Браво момци!

  • Одржана радионица о безбједности у саобраћају

    Одржана радионица о безбједности у саобраћају

    Чланови Саобраћајне секције Техничке школе “Михајло Пупин”, под менторством професорице Јелене Петричевић, успјешно су реализовали едукативну радионицу посвећену безбједности дјеце у саобраћају.

    Кроз интерактиван, поучан и забаван приступ, наши ученици су малишанима приближили основна правила и важност правилног понашања у различитим саобраћајним ситуацијама. Ова активност је сјајан примјер како наша школа активно учествује у едукацији најмлађих и подизању свијести о саобраћајној култури од најранијег узраста.

    Поносни смо на нашу Саобраћајну секцију која своје стручно знање несебично дијели са локалном заједницом!

  • Предавање о здрављу за ученике

    Предавање о здрављу за ученике

    Ученици ЈУ Техничке школе „Михајло Пупин“, заједно са ученицима Економске школе који похађају предмет Хуманост и безбједност, присуствовали су едукативном предавању поводом јануара – мјесеца борбе против карцинома грлића материце.
     
    Ученици су били у пратњи професорке Тамаре Шућур, а овом приликом чули су корисне информације о значају превенције, редовних прегледа и очувања здравља.
  • Награђени ученици и професори

    Награђени ученици и професори

    Школска слава је свечано обиљежена 27. јануара ломљењем славског колача и пригодним програмом у присуству пријатеља и партнера Школе, професора и ученика.
     
    На прослави су уручена признања и награде најуспјешнијим ученицима и њиховим менторима, који су у претходном периоду учествовали на многим такмичењима и сајмовима идеја и иновација.
  • Одличне оцјене за квалитет рада школе

    Одличне оцјене за квалитет рада школе

    Квалитет рада ЈУ Техничка школа „Михајло Пупин” оцијењен је одличном оцјеном након спољашњег вредновања које су извршили представници Републичког педагошког завода РС у октобру.
     
    Тиме је потврђена пријашња оцјена квалитета рада Школе из 2018/2019. школске године у стандардима: Управљање и руковођење школом, Поучавање и учење, Ученичка постигнућа, Подршка ученицима, Организација и садржај наставних планова и програма, Људски, материјални и ресурси унутар школе, Системи и процеси осигурања квалитета.