Author: admin_pupin

  • Математичари настављају низ: Сјајни резултати на републичком такмичењу у Добоју!

    Математичари настављају низ: Сјајни резултати на републичком такмичењу у Добоју!

    Данас је у Добоју одржано републичко такмичење из математике, а ученици Техничке школе “Михајло Пупин” поново су показали да припадају самом врху када су у питању природне науке. У веома јакој конкуренцији најбољих математичара из цијеле Републике, наши ђаци су демонстрирали сјајно знање и логичко размишљање.

    Остварени су сљедећи запажени резултати:

    Први разред:

    • Огњен Петковић – одлично 3. мјесто

    Други разред:

    • Ружица Ђурић – сјајно 3. мјесто
    • Павле Антић – 14. мјесто

    Четврти разред (гдје су наши матуранти показали константан квалитет):

    • Срећко Микић – 4. мјесто
    • Владан Мићић – 5. мјесто
    • Никола Пејаковић – 6. мјесто

    Овакав успјех је резултат континуираног рада наших ученика и њихових ментора. Најискреније честитке упућујемо свим такмичарима, као и њиховом стручном тиму који чине професорице Александра Блазнавац Стевановић, Драгана Трифковић, Нада Васиљевић и Маја Петковић Стојанчевић. Желимо им много среће и успјеха у даљем такмичењу!

  • Галаксија куп 2026.

    Галаксија куп 2026.

    Такмичење “Галаксија куп”, десето по реду, ове године је одржано 27. и 28.3. у Зајечару. То је највеће званично национално такмичење електротехничких школа Србије и из године у годину окупља најбоље младе тимове са циљем да кроз тимски рад, практичне радове и менторску подршку развијају своја технолошка решења и пројекте.

    Галаксија Куп доживео је највећу трансформацију до сада – од такмичења прерастао је у вишемјесечни едукативни програм у оквиру кога су ученици прошли кроз “Design Thinking” радионице, менторства са експертима из компаније Бош, као и тренинге презентационих вјештина и јавног наступа, гдје је 30 тимова представило своја рјешења и на сајму и пред жиријем.

    И ове године, наша школа је као једина са ових простора учествовала на финалном такмичењу као један од 30 тимова. Ученици другог разреда Ружица Ђурић и Никола Продановић и Сара Стајић из трећег разреда удружени у тим са пројектом “Наочари за особе са оштећеним слухом” са менторском подршком професорице Тање Џувић, имали су запажен наступ и освојили симпатије публике, жирија, медија и свих учесника те на заиста леп начин представили своју школу. Самим пласманом у финале и учешћем на овом престижном такмичењу они, као и сви други учесници имали су прилику да стекну знања, искуства и контакте важне за будућност.

    Честитке њима и њиховој менторки, професорици Тањи Џувић и желимо им пуно успјеха у даљем раду.

  • Поново најбољи међу најбољима: Наши физичари бриљирали на републичком такмичењу и изборили пласман на Олимпијаду!

    Поново најбољи међу најбољима: Наши физичари бриљирали на републичком такмичењу и изборили пласман на Олимпијаду!

    Tehnička škola “Mihajlo Pupin” je 28. marta bila ponosni domaćin republičkog takmičenja iz fizike, a naši đaci su još jednom dokazali da u ovoj nauci nemaju konkurenciju! U izuzetno jakoj konkurenciji najboljih mladih fizičara iz cijele Republike, naši učenici su ostvarili fenomenalne rezultate i potvrdili epitet najboljih.

    Ostvareni su sljedeći plasmani:

    • II razred: Pavle Antić – odlično 4. mjesto
    • III razred: Marija Krstić – sjajno 3. mjesto
    • IV razred: Vladan Mićić – 1. mjesto (Republički šampion!) i Eloi Madani – 4. mjesto

    Kao kruna ovog takmičenja, došao je i istorijski uspjeh za našu školu – Vladan Mićić i Eloi Madani plasirali su se na BiH olimpijadu iz fizike, čime su se svrstali među najtalentovanije fizičare u državi!

    Upućujemo najiskrenije čestitke našim briljantnim učenicima na nevjerovatnom trudu i znanju, kao i njihovom mentoru, profesorici Jeleni Milanović, na vrhunskim pripremama i posvećenosti. Našim olimpijcima želimo mnogo sreće, bistrog uma i novih medalja u nastavku takmičenja!

  • Покретна лабораторија иновација одушевила стотињак ученика

    Покретна лабораторија иновација одушевила стотињак ученика

    U ponedeljak, 23.03.2026. godine, naša škola je imala priliku biti domaćin udruženju FabLab BiH, Research and Technology Organization, koje povezuje inovacije, tehnologiju i obrazovanje.

    Cilj FabLab-a je da učini nauku i inovacije pristupačnim svima i podstakne interes srednjoškolaca i studenata za 3D tehnologijama, kao i šire uvođenje naprednih digitalnih tehnologija u industriji, javnim organizacijama i akademskim institucijama.

    Pokretna laboratorija za tehnologiju i inovacije na točkovima, FabMobile je pokretni prostor opremljen modernim uređajima koji dolazi u škole, da bi učenici mogli učiti i eksperimentisati sa tehnologijom kroz igru, podučavanje i demonstraciju. Na taj način učenici se upoznaju sa modernim i „green“ tehnologijama i mogu praviti prototipe i male izume te steći digitalne veštine.

    Naši đaci su imali priliku videti 3D štampače, robotske sisteme i robotiku,laserske rezače ili CNC mašine, VR/AR tehnologiju (virtualna i proširena stvarnost) i razne elektronske komponente.

    Mobilna laboratorija je pobudila interesovanje kod velikog broja učenika pa je radionice, uz pratnju naših profesora za jedno popodne posetilo njih stotinjak. Divan mladi tim FabLab-a uložio je mnogo energije i truda da kroz demonstraciju i predavanja u dobro osmišljenim radionicama pruži učenicima priliku da na zanimljiv način nauče dosta toga i usput se i zabave.

  • Брига о здрављу на првом мјесту: Одржано едукативно предавање о репродуктивном здрављу

    Брига о здрављу на првом мјесту: Одржано едукативно предавање о репродуктивном здрављу

    Техничка школа “Михајло Пупин” континуирано води бригу о свеобухватном развоју и образованју својих ђака, па је тако данас за ученике трећих разреда организовано веома корисно и поучно предавање на тему репродуктивног здравља.

    Гости наше школе били су стручњаци из Дома здравља Бијељина – др Милан Арсеновић, специјалиста гинекологије, и медицинска сестра Душанка Кулишић. Они су кроз отворен и едукативан приступ разговарали са средњошколцима о темама које су од кључне важности за њихово здравље и будућност.

    Током предавања, ученици су имали прилику да се информишу о сљедећим важним темама:

    • Најчешћим болестима репродуктивних органа и мјерама превенције;
    • Сексуално преносивим болестима и начинима адекватне заштите;
    • Правилној употреби контрацепције и разбијању најчешћих заблуда о контрацепцијским пилулама;
    • Важности редовних годишњих прегледа и здравствених скрининга;
    • Статистичким подацима о проблему неплодности и важности правовременог планирања породице, уз напомену да је одгађање рађања један од фактора ризика за трудноћу.

    Захваљујемо се др Арсеновићу, сестри Кулишић и Дому здравља Бијељина на одличној сарадњи и издвојеном времену да нашим ученицима на стручан и приступачан начин приближе ову изузетно важну тему.

  • Регионално такмичење из информатике: Злато за нашег Владана Мићића!

    Регионално такмичење из информатике: Злато за нашег Владана Мићића!

    Да су наши ученици прави мајстори за природне и техничке науке, потврдило је и данашње регионално такмичење из информатике и програмирања одржано у Зворнику. Ученици Техничке школе “Михајло Пупин” показали су изванредно знање, логичко размишљање и вјештине кодирања, остваривши сјајне резултате.

    Наш матурант Владан Мићић (IV-2) апсолутно је доминирао и освојио феноменално прво мјесто, крунишући тако свој досадашњи рад. Његов друг из разреда, Никола Пејаковић (IV-2), заузео је високо четврто мјесто, док је ученица трећег разреда, Марија Крстић (III-1), остварила одличан резултат пласиравши се на пето мјесто.

    Огроман труд, сати вјежбања и писања кода донијели су заслужене плодове. Најискреније честитке упућујемо нашим сјајним програмерима, као и њиховим менторима, професорима Далибору Јовановићу и Весни Спасојевић, на посвећеном раду и припреми ученика. Нашој екипи желимо много среће, чистог кода и нових успјеха на предстојећем републичком такмичењу!

  • Понос Техничке школе: Наш Никола Продановић међу најбољим свјетским средњошколцима на путу ка Оксфорду

    Понос Техничке школе: Наш Никола Продановић међу најбољим свјетским средњошколцима на путу ка Оксфорду

    Никола Продановић, ученик другог разреда средње техничке школе “Михајло Пупин”у Бијељини, смјер ИТ техничар, остварио је изузетан међународни успјех након што је прошао захтјевне селекционе процесе и добио двије престижне стипендије за наставак школовања у иностранству.

    Наиме, Никола је примљен у мрежу школа UWC(United World Colleges), гдје му је понуђена стипендија за школовање у Исак у Јапану. Истовремено, добио је и стипендију у оквиру програма ХМЦ за наставак школовања у реномираној британској школи Беркхамстед.

    Након пажљивог разматрања обје понуде, Никола је, уз подршку породице, одлучио да прихвати стипендију за школовање у Великој Британији. Као један од кључних разлога навео је жељу да своје даље усавршавање настави у области ИТ технологије, математике и физике, с циљем да након завршетка средње школе покуша уписати неки од најпрестижнијих универзитета на свијету – Оxфорд или Харвард.

    Овакав успјех представља изузетно признање за његов досадашњи рад, знање и ангажман.
    Добијање стипендија у оквиру програма UWC и HMC сматра се једним од најзахтјевнијих и најпрестижнијих селекционих процеса за средњошколце у свијету, јер поред академских резултата подразумијева и процјену самосталности, друштвеног ангажмана, иницијативе и способности рада у међународном окружењу.

    Никола ће своје школовање наставити већ од наредне школске године у Великој Британији, гдје га очекује рад у међународном академском окружењу и бројне нове прилике за развој и напредовање.

    Бијељина може да буде поносна на ученика као што је Никола Продановић. Професори и директор школе Миленко Максимовић су поносни на Николу, и желе му све најбоље током даљег школовања.

  • Сјајне вијести из Братунца: Киша медаља за наше математичаре!

    Сјајне вијести из Братунца: Киша медаља за наше математичаре!

    На данашњем регионалном такмичењу из математике, одржаном у Братунцу, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” остварили су изузетне резултате и још једном потврдили да се у нашој школи његује врхунско знање из природних наука.

    Наши талентовани математичари су бриљирали у свим категоријама, а посебно истичемо матуранте који су показали апсолутну доминацију заузевши прва три мјеста!

    Остварени су сљедећи резултати:

    I разред:

    Огњен Петковић – 1. мјесто

    II разред:

    Ружица Ђурић – 3. мјесто

    Павле Антић – 4. мјесто

    III разред:

    Марија Станојловић – 2. мјесто

    Јован Влачић – 4. мјесто

    IV разред:

    Срећко Микић – 1. мјесто

    Владан Мичић – 2. мјесто

    Никола Пејаковић – 3. мјесто

    Такође, желимо да похвалимо и захвалимо се на труду и учешћу нашим ученицима: Марку Вучковићу, Ањи Сарић и Сергеју Сушићу, који су на достојанствен начин представљали своју школу.

    Огроман успјех наших ђака резултат је њиховог великог труда, логичког размишљања, али и посвећеног рада њихових ментора. Најискреније честитке упућујемо нашим математичарима и професорицама: Нади Васиљевић, Драгани Трифковић, Александри Блазнавац Стевановић и Маји Петковић Стојанчевић. Свима желимо много успјеха, сјајних резултата и бистрог ума у наставку такмичења!

  • Запажен успјех наших ђака на регионалном такмичењу из српског језика

    Запажен успјех наших ђака на регионалном такмичењу из српског језика

    На данашњем регионалном такмичењу из српског језика, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали да се у нашој установи, поред стручних и техничких наука, са великом љубављу и пажњом његује и матерњи језик.

    Посебно смо поносни што су се у овако лијепом свјетлу показали ученици првих разреда, који су у веома јакој конкуренцији показали раскошно знање и остварили запажене резултате.

    Остварени су сљедећи пласмани:

    Наташа Радовић (I-1) – одлично 2. мјесто

    Данијел Арежина (I-7) – сјајно 3. мјесто

    Стефан Стевић (I-7) – запажено 8. мјесто

    Упућујемо најискреније честитке нашим талентованим ђацима, као и њиховом ментору, професорици Драгани Триваковић, на труду, посвећености и постигнутом успјеху. Желимо им још много добрих резултата и пуно среће у наставку такмичења!

  • Регионално такмичење из физике: Наши ученици покупили најважније награде!

    Регионално такмичење из физике: Наши ученици покупили најважније награде!

    Техничка школа “Михајло Пупин” данас је била поносни домаћин регионалног такмичења из физике, а наши ученици су искористили предност домаћег терена и остварили историјске резултате!

    Показавши завидно знање, логику и разумијевање природних наука, наши млади физичари су бриљирали у свим старосним категоријама, а посебно смо поносни на матуранте који су заузели сва три мјеста на побједничком постољу.

    Остварени су сљедећи резултати:

    I разред:

    Марко Вучковић – 1. мјесто

    Огњен Петковић – 2. мјесто

    II разред:

    Павле Антић – 2. мјесто

    III разред:

    Марија Крстић – 1. мјесто

    IV разред:

    Владан Мићић – 1. мјесто

    Елои Мадани – 2. мјесто

    Никола Николић – 3. мјесто

    Овакав низ успјеха не би био могућ без огромног труда наших ученика, али и преданог рада њиховог ментора, професорице Јелене Милановић, која их је на најбољи начин припремила за овај изазов. Упућујемо им најискреније честитке на овом изванредном постигнућу и желимо им много среће и бистрог ума у даљем рангу такмичења!