Author: admin_pupin

  • У друштву најбољих: Наши атлетичари у Топ 10 у Републици!

    У друштву најбољих: Наши атлетичари у Топ 10 у Републици!

    На републичком такмичењу у атлетици, одржаном 29. априла 2026. године, Техничка школа “Михајло Пупин” поново је имала своје представнике међу најспремнијим младим спортистима у држави. Након сјајних наступа на градском и регионалном нивоу, наши атлетичари су показали завидну форму и на највишем рангу такмичења.

    У изузетно јакој конкуренцији, гдје су нијансе одлучивале, наши момци су остварили запажене резултате и пласирали се међу десет најбољих:

    • Момир Јовић је у веома брзој трци на 100 метара заузео одлично 9. мјесто.
    • Милан Јовић је у дисциплини скок у даљ остварио запажен резултат и освојио 10. мјесто.

    Бити у самом врху републичке атлетике је велики успјех. Најискреније честитке упућујемо нашим брзим и спретним момцима на труду, борбености и достојанственом представљању наше школе.

    Такође, честитамо и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на одличним припремама и желимо им свима пуно успјеха, добрих резултата и спортског ината у даљем раду!

  • Пупинови ђаци опет међу најбољима: ИНОСТ МЛАДИХ 2026

    Пупинови ђаци опет међу најбољима: ИНОСТ МЛАДИХ 2026

    28. међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва “ИНОСТ МЛАДИХ 2026”, одржана је од 22. до 24. априла 2026. у бањалучком Дому омладине.

    На изложби је приказан велики број радова из Републике Српске и земаља у окружењу. Наша школа је, као и ранијих година имала своје представнике и врло запажен наступ, овај пут са 15 пријављених радова и 30 ученика са менторима. Учешћем на овој смотри ученици су искористили понуђену шансу за јавну промоцију и афирмацију знања, инвентивности и ефикасности.

    Ученици су своје практичне радове реализовали као чланови секције за микроконтролере у току ове школске године.

    У Бијељину су донијели следеће награде:

    • Признање најбољи ученички рад са златном плакетом– аутоматика -за експонат „GesTalk – Паметна рукавица за превођење гестова у говор“ освојили су тим: Петар Вићановић, Урош Босиљчић и Андреј Лукић, ментор Тања Џувић.
    • Диплому са златном плакетом – за апликацију „Subsense“ добили су Анђела Михаиловић и Ђорђе Тадић, ментор Далибор Јовановић.
    • Диплому са сребрном плакетом – за пројекат „Smart Care Station“ добиле су Нађа Јефтић, Ламија Икић и Јелена Делић на челу са ментором Миодрагом Боровићем.
    • Диплому са бронзаном плакетом за пројекат „Бионичка рука“ добили су Јелена Бојанић, Ђорђе Тадић и Анђела Михајиловић, ментор Милан Бобар.
    • Специјалну диплому за пројекат „ Савијачица плексигласа“ добио је ученик Лазар Марић, ментор Ненад Мишић.
    • Признање за једног од најбољих ментора добио је професор Милан Бобар.

    Честитамо ученицима и менторима!

  • Историјски успјех: Наши генијалци путују у Шведску на Европску олимпијаду из физике!

    Историјски успјех: Наши генијалци путују у Шведску на Европску олимпијаду из физике!

    Техничка школа “Михајло Пупин” исписује нове странице историје! На државном такмичењу из физике, одржаном 25. априла 2026. године, наши талентовани ученици Владан Мићић и Елои Мадани остварили су нестваран успјех и потврдили да се налазе у самом врху научне елите Босне и Херцеговине.

    У изузетно јакој конкуренцији најбољих младих физичара у држави, Владан Мићић је освојио сјајно 6. мјесто, док је Елои Мадани заузео одлично 8. мјесто.

    Захваљујући овим врхунским резултатима, оба наша ученика су изборила директан пласман на Европску олимпијаду из физике, која ће се ове године одржати у Шведској! Имати чак два представника на смотри најбољих младих физичара Европе је огроман понос и престиж, како за нашу школу, тако и за цијели град.

    Најискреније и најсрдачније честитке упућујемо нашим бриљантним ученицима, као и њиховом ментору, професорици Јелени Милановић, чији је предани рад довео до ових европских висина. Нашим олимпијцима желимо срећан пут у Шведску, бистар ум и пуно успјеха на Олимпијади!

  • У топ 10 у Републици: Никола Пејаковић изборио пласман на државно такмичење из информатике!

    У топ 10 у Републици: Никола Пејаковић изборио пласман на државно такмичење из информатике!

    Данас је одржано републичко такмичење из информатике и програмирања, а Техничка школа “Михајло Пупин” има разлога за велико славље! Наш талентовани ученик Никола Пејаковић остварио је сјајан резултат и у изузетно јакој конкуренцији најбољих младих информатичара заузео одлично 9. мјесто.

    Овај висок пласман Николи је обезбиједио директан пролазак на државно такмичење, чиме се сврстао међу најбоље младе програмере у Босни и Херцеговини. Ово је још једна потврда квалитетног рада, логичког размишљања и преданости коју наши ученици улажу у ИТ сектор.

    Најискреније честитке упућујемо нашем Николи, као и његовом ментору, професору Далибору Јовановићу, на одличним припремама и стручном вођењу. Нашем представнику желимо много среће, чистог кода и успјеха на предстојећем државном такмичењу!

  • Корак ближе академском свијету: Наши матуранти на Дану отворених врата Универзитета у Бањој Луци

    Корак ближе академском свијету: Наши матуранти на Дану отворених врата Универзитета у Бањој Луци

    У циљу што боље професионалне оријентације и подршке при избору будућег занимања, ученици завршних разреда Техничке школе “Михајло Пупин” су 20. априла 2026. године посјетили Дан отворених врата Универзитета у Бањој Луци.

    Ова посјета представљала је изванредну прилику да се наши матуранти из прве руке упознају са богатом понудом студијских програма и могућностима које нуде факултети у саставу овог Универзитета. Током боравка у Бањој Луци, ученици су разговарали са професорима, асистентима и тренутним студентима, те су добили све потребне и корисне информације о условима уписа, студентском стандарду, начину студирања, али и о перспективама запошљавања након стицања дипломе.

    Овакав вид директне комуникације и информисања представља изузетно значајан корак у њиховој професионалној оријентацији, јер им олакшава доношење једне од најважнијих животних одлука – избор будућег позива и факултета. Надамо се да су се наши ђаци вратили пуни утисака и да ће им ово искуство помоћи да на јесен успјешно започну своје академско путовање

  • Пројекат “EduMatch”

    Пројекат “EduMatch”

    Пројект „EduMatch“ доноси стипендије и сигуран посао за мајсторе дигиталне ере

    Инвестиција од 417 732 евра за трансформацију заната у високотехнолошка занимања

    Конзорцијум предвођен Техничком школом „Михајло Пупин“ из Бијељине добитник је значајног гранта четвртог циклуса Регионалног Цхалленге Фонда (РЦФ). На свечаној церемонији одржаној у Вањскотрговинској комори БиХ у Сарајеву директор школе Миленко Максимовић је потписао уговор са РЦФ-ом о додјели гранта у износу од 417.732 евра, намијењеног потпуној модернизацији занимања алатничар и столар кроз пројекат „EduMatch“.

    Овај образовни пројекат представља темељну трансформацију традиционалних заната у занимања нове генерације. Фокус је на стицању компетенција које младе чине конкурентним на глобалном тржишту рада, припремајући их за рад у окружењу „индустрије 4.0“. Школске радионице биће опремљене најмодернијим ЦНЦ и мјерним машинама и софтверима за 3Д моделовање, заштитном опремом за сваког полазника кооперативне обуке, чиме ће ученици добити прилику да уче на идентичној технологији која се користи у водећим европским фабрикама.

    Конзорцијум окупља лидере локалне индустрије, компаније: Орао АД, Елвацо МетПро, БСБ Божић, Еуростил, Мега дрво и Стецо центар. Ученици ће дио практичне наставе имати у модернизованој шкоској радионици а дио у фирми, гдје ће бити интегрисани у стварни радни процесс, имаће обезбијеђен топли оброк и уговор о раду који их чека одмах након дипломе, док Влада РС обезбјеђује редовну мјесечну стипендију за ова два дефицитарна занимања.

    Средства која су обезбиједиле владе Њемачке и Швајцарске, а која су повјерена Њемачкој развојној банци (КфW), биће искориштена да Техничка школа у Бијељини постане регионални центар изврсности и примјер добре сарадње између образовања и привреде, што је кључно за повећање запошљивости младих и борбу против „одлива мозгова“.

  • Вриједне руке наших ђака у акцији уређења школског дворишта

    Вриједне руке наших ђака у акцији уређења школског дворишта

    У склопу традиционалног обиљежавања „Априла, мјесеца чистоће”, ученици Техничке школе „Михајло Пупин” још једном су на дјелу показали како се чува и воли своја школа. Наши ђаци су доказали да се кроз савршен спој практичне наставе и друштвено корисног рада могу постићи сјајни резултати који доносе добробит цијелој заједници.

    Вриједни средњошколци су данас организовали и успјешно спровели акцију фарбања и уређења школске ограде. Својим трудом и залагањем значајно су допринијели љепшем и уреднијем изгледу саме школе, али и цијелог околног насеља.

    Поносни смо на наше ученике који својим личним примјером показују висок ниво еколошке свијести, радних навика и бриге о животној средини. Браво за наше вриједне мајсторе!

  • Наставак атлетске доминације: Злато и бронза за наше момке на регионалном такмичењу!

    Наставак атлетске доминације: Злато и бронза за наше момке на регионалном такмичењу!

    Након сјајних резултата на градском нивоу, наши атлетичари су потврдили одличну форму и на данашњем регионалном такмичењу! Ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали брзину, спретност и прави спортски дух, донијевши нове медаље у витрине наше школе.

    У веома јакој конкуренцији, наши момци су остварили изванредне резултате:

    • Момир Јовић је бриљирао на стази и освојио 1. мјесто у трци на 100 метара, крунисавши се титулом регионалног шампиона!
    • Милан Јовић је наставио низ одличних резултата и освојио сјајно 3. мјесто у дисциплини скок у даљ.

    Све похвале и најискреније честитке упућујемо нашим брзим и спретним ученицима, као и њиховој менторки, професорици Гоји Савић, на посвећеном раду, труду и новим медаљама. Нашим атлетичарима желимо пуно среће и брзих секунди у даљем рангу такмичења!

  • Корак ближе индексу: Представници Електротехничког факултета из Тузле посјетили нашу школу

    Корак ближе индексу: Представници Електротехничког факултета из Тузле посјетили нашу школу

    Одабир правог факултета једна је од најважнијих одлука за наше матуранте, а Техничка школа “Михајло Пупин” труди се да им тај процес максимално олакша. Данас смо имали велико задовољство да у нашој установи угостимо представнике Електротехничког факултета (ЕТФ) Универзитета у Тузли.

    Током посјете, наши ученици завршних разреда имали су изузетну прилику да се из прве руке информишу о студијским програмима, условима уписа, али и о најновијим технолошким иновацијама и могућностима које овај реномирани факултет нуди својим студентима.

    Кроз инспиративну и интерактивну презентацију, представници ЕТФ-а су приближили студентима свијет високог образовања у ИТ и електро сектору. Захваљујемо се стручном тиму са ЕТФ-а Тузла на издвојеном времену, корисним савјетима и стрпљивим одговорима на сва питања наших будућих инжењера!

  • Киша медаља на атлетској стази: Сјајни резултати наших ђака на градском такмичењу!

    Киша медаља на атлетској стази: Сјајни резултати наших ђака на градском такмичењу!

    Да наши ученици посједују изузетан спортски таленат и његују спортски дух, потврдило је и данашње градско такмичење средњих школа у атлетици. Наши атлетичари и атлетичарке остварили су феноменалне резултате у готово свим дисциплинама, донијевши у школу прегршт медаља!

    Остварени су сљедећи резултати по дисциплинама:

    Скок у даљ:

    • Милан Јовић – 1. мјесто (Златна медаља!)
    • Дамјан Ћутурић – 3. мјесто
    • Сара Аврам – 3. мјесто
    • Љубина Јовичић – 4. мјесто

    Трка на 100 метара:

    • Момир Јовић – 2. мјесто
    • Кристина Стјепић – 3. мјесто

    Бацање кугле:

    • Перо Тодоровић – 3. мјесто
    • Олга Плиснић – 3. мјесто

    Трка на 800 метара:

    • Милица Делић – 3. мјесто

    Трка на 1000 метара:

    • Стефан Симић – 4. мјесто
    • Рашо Пепић – 5. мјесто

    Поносни смо на свестраност и борбеност наших ученика. Најискреније честитке упућујемо свим такмичарима, као и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на труду, одличним припремама и постигнутом успјеху. Нашим атлетичарима желимо много среће, брзине и спретности у даљем рангу такмичења!