Техничка школа “Михајло Пупин” исписује нове странице историје! На државном такмичењу из физике, одржаном 25. априла 2026. године, наши талентовани ученици Владан Мићић и Елои Мадани остварили су нестваран успјех и потврдили да се налазе у самом врху научне елите Босне и Херцеговине.
У изузетно јакој конкуренцији најбољих младих физичара у држави, Владан Мићић је освојио сјајно 6. мјесто, док је Елои Мадани заузео одлично 8. мјесто.
Захваљујући овим врхунским резултатима, оба наша ученика су изборила директан пласман на Европску олимпијаду из физике, која ће се ове године одржати у Шведској! Имати чак два представника на смотри најбољих младих физичара Европе је огроман понос и престиж, како за нашу школу, тако и за цијели град.
Најискреније и најсрдачније честитке упућујемо нашим бриљантним ученицима, као и њиховом ментору, професорици Јелени Милановић, чији је предани рад довео до ових европских висина. Нашим олимпијцима желимо срећан пут у Шведску, бистар ум и пуно успјеха на Олимпијади!

Leave a Reply