Category: Takmičenja

Rezultati i najave takmičenja

  • У друштву најбољих: Наши атлетичари у Топ 10 у Републици!

    У друштву најбољих: Наши атлетичари у Топ 10 у Републици!

    На републичком такмичењу у атлетици, одржаном 29. априла 2026. године, Техничка школа “Михајло Пупин” поново је имала своје представнике међу најспремнијим младим спортистима у држави. Након сјајних наступа на градском и регионалном нивоу, наши атлетичари су показали завидну форму и на највишем рангу такмичења.

    У изузетно јакој конкуренцији, гдје су нијансе одлучивале, наши момци су остварили запажене резултате и пласирали се међу десет најбољих:

    • Момир Јовић је у веома брзој трци на 100 метара заузео одлично 9. мјесто.
    • Милан Јовић је у дисциплини скок у даљ остварио запажен резултат и освојио 10. мјесто.

    Бити у самом врху републичке атлетике је велики успјех. Најискреније честитке упућујемо нашим брзим и спретним момцима на труду, борбености и достојанственом представљању наше школе.

    Такође, честитамо и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на одличним припремама и желимо им свима пуно успјеха, добрих резултата и спортског ината у даљем раду!

  • Пупинови ђаци опет међу најбољима: ИНОСТ МЛАДИХ 2026

    Пупинови ђаци опет међу најбољима: ИНОСТ МЛАДИХ 2026

    28. међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва “ИНОСТ МЛАДИХ 2026”, одржана је од 22. до 24. априла 2026. у бањалучком Дому омладине.

    На изложби је приказан велики број радова из Републике Српске и земаља у окружењу. Наша школа је, као и ранијих година имала своје представнике и врло запажен наступ, овај пут са 15 пријављених радова и 30 ученика са менторима. Учешћем на овој смотри ученици су искористили понуђену шансу за јавну промоцију и афирмацију знања, инвентивности и ефикасности.

    Ученици су своје практичне радове реализовали као чланови секције за микроконтролере у току ове школске године.

    У Бијељину су донијели следеће награде:

    • Признање најбољи ученички рад са златном плакетом– аутоматика -за експонат „GesTalk – Паметна рукавица за превођење гестова у говор“ освојили су тим: Петар Вићановић, Урош Босиљчић и Андреј Лукић, ментор Тања Џувић.
    • Диплому са златном плакетом – за апликацију „Subsense“ добили су Анђела Михаиловић и Ђорђе Тадић, ментор Далибор Јовановић.
    • Диплому са сребрном плакетом – за пројекат „Smart Care Station“ добиле су Нађа Јефтић, Ламија Икић и Јелена Делић на челу са ментором Миодрагом Боровићем.
    • Диплому са бронзаном плакетом за пројекат „Бионичка рука“ добили су Јелена Бојанић, Ђорђе Тадић и Анђела Михајиловић, ментор Милан Бобар.
    • Специјалну диплому за пројекат „ Савијачица плексигласа“ добио је ученик Лазар Марић, ментор Ненад Мишић.
    • Признање за једног од најбољих ментора добио је професор Милан Бобар.

    Честитамо ученицима и менторима!

  • Историјски успјех: Наши генијалци путују у Шведску на Европску олимпијаду из физике!

    Историјски успјех: Наши генијалци путују у Шведску на Европску олимпијаду из физике!

    Техничка школа “Михајло Пупин” исписује нове странице историје! На државном такмичењу из физике, одржаном 25. априла 2026. године, наши талентовани ученици Владан Мићић и Елои Мадани остварили су нестваран успјех и потврдили да се налазе у самом врху научне елите Босне и Херцеговине.

    У изузетно јакој конкуренцији најбољих младих физичара у држави, Владан Мићић је освојио сјајно 6. мјесто, док је Елои Мадани заузео одлично 8. мјесто.

    Захваљујући овим врхунским резултатима, оба наша ученика су изборила директан пласман на Европску олимпијаду из физике, која ће се ове године одржати у Шведској! Имати чак два представника на смотри најбољих младих физичара Европе је огроман понос и престиж, како за нашу школу, тако и за цијели град.

    Најискреније и најсрдачније честитке упућујемо нашим бриљантним ученицима, као и њиховом ментору, професорици Јелени Милановић, чији је предани рад довео до ових европских висина. Нашим олимпијцима желимо срећан пут у Шведску, бистар ум и пуно успјеха на Олимпијади!

  • У топ 10 у Републици: Никола Пејаковић изборио пласман на државно такмичење из информатике!

    У топ 10 у Републици: Никола Пејаковић изборио пласман на државно такмичење из информатике!

    Данас је одржано републичко такмичење из информатике и програмирања, а Техничка школа “Михајло Пупин” има разлога за велико славље! Наш талентовани ученик Никола Пејаковић остварио је сјајан резултат и у изузетно јакој конкуренцији најбољих младих информатичара заузео одлично 9. мјесто.

    Овај висок пласман Николи је обезбиједио директан пролазак на државно такмичење, чиме се сврстао међу најбоље младе програмере у Босни и Херцеговини. Ово је још једна потврда квалитетног рада, логичког размишљања и преданости коју наши ученици улажу у ИТ сектор.

    Најискреније честитке упућујемо нашем Николи, као и његовом ментору, професору Далибору Јовановићу, на одличним припремама и стручном вођењу. Нашем представнику желимо много среће, чистог кода и успјеха на предстојећем државном такмичењу!

  • Наставак атлетске доминације: Злато и бронза за наше момке на регионалном такмичењу!

    Наставак атлетске доминације: Злато и бронза за наше момке на регионалном такмичењу!

    Након сјајних резултата на градском нивоу, наши атлетичари су потврдили одличну форму и на данашњем регионалном такмичењу! Ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали брзину, спретност и прави спортски дух, донијевши нове медаље у витрине наше школе.

    У веома јакој конкуренцији, наши момци су остварили изванредне резултате:

    • Момир Јовић је бриљирао на стази и освојио 1. мјесто у трци на 100 метара, крунисавши се титулом регионалног шампиона!
    • Милан Јовић је наставио низ одличних резултата и освојио сјајно 3. мјесто у дисциплини скок у даљ.

    Све похвале и најискреније честитке упућујемо нашим брзим и спретним ученицима, као и њиховој менторки, професорици Гоји Савић, на посвећеном раду, труду и новим медаљама. Нашим атлетичарима желимо пуно среће и брзих секунди у даљем рангу такмичења!

  • Киша медаља на атлетској стази: Сјајни резултати наших ђака на градском такмичењу!

    Киша медаља на атлетској стази: Сјајни резултати наших ђака на градском такмичењу!

    Да наши ученици посједују изузетан спортски таленат и његују спортски дух, потврдило је и данашње градско такмичење средњих школа у атлетици. Наши атлетичари и атлетичарке остварили су феноменалне резултате у готово свим дисциплинама, донијевши у школу прегршт медаља!

    Остварени су сљедећи резултати по дисциплинама:

    Скок у даљ:

    • Милан Јовић – 1. мјесто (Златна медаља!)
    • Дамјан Ћутурић – 3. мјесто
    • Сара Аврам – 3. мјесто
    • Љубина Јовичић – 4. мјесто

    Трка на 100 метара:

    • Момир Јовић – 2. мјесто
    • Кристина Стјепић – 3. мјесто

    Бацање кугле:

    • Перо Тодоровић – 3. мјесто
    • Олга Плиснић – 3. мјесто

    Трка на 800 метара:

    • Милица Делић – 3. мјесто

    Трка на 1000 метара:

    • Стефан Симић – 4. мјесто
    • Рашо Пепић – 5. мјесто

    Поносни смо на свестраност и борбеност наших ученика. Најискреније честитке упућујемо свим такмичарима, као и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на труду, одличним припремама и постигнутом успјеху. Нашим атлетичарима желимо много среће, брзине и спретности у даљем рангу такмичења!

  • Математичари настављају низ: Сјајни резултати на републичком такмичењу у Добоју!

    Математичари настављају низ: Сјајни резултати на републичком такмичењу у Добоју!

    Данас је у Добоју одржано републичко такмичење из математике, а ученици Техничке школе “Михајло Пупин” поново су показали да припадају самом врху када су у питању природне науке. У веома јакој конкуренцији најбољих математичара из цијеле Републике, наши ђаци су демонстрирали сјајно знање и логичко размишљање.

    Остварени су сљедећи запажени резултати:

    Први разред:

    • Огњен Петковић – одлично 3. мјесто

    Други разред:

    • Ружица Ђурић – сјајно 3. мјесто
    • Павле Антић – 14. мјесто

    Четврти разред (гдје су наши матуранти показали константан квалитет):

    • Срећко Микић – 4. мјесто
    • Владан Мићић – 5. мјесто
    • Никола Пејаковић – 6. мјесто

    Овакав успјех је резултат континуираног рада наших ученика и њихових ментора. Најискреније честитке упућујемо свим такмичарима, као и њиховом стручном тиму који чине професорице Александра Блазнавац Стевановић, Драгана Трифковић, Нада Васиљевић и Маја Петковић Стојанчевић. Желимо им много среће и успјеха у даљем такмичењу!

  • Галаксија куп 2026.

    Галаксија куп 2026.

    Такмичење “Галаксија куп”, десето по реду, ове године је одржано 27. и 28.3. у Зајечару. То је највеће званично национално такмичење електротехничких школа Србије и из године у годину окупља најбоље младе тимове са циљем да кроз тимски рад, практичне радове и менторску подршку развијају своја технолошка решења и пројекте.

    Галаксија Куп доживео је највећу трансформацију до сада – од такмичења прерастао је у вишемјесечни едукативни програм у оквиру кога су ученици прошли кроз “Design Thinking” радионице, менторства са експертима из компаније Бош, као и тренинге презентационих вјештина и јавног наступа, гдје је 30 тимова представило своја рјешења и на сајму и пред жиријем.

    И ове године, наша школа је као једина са ових простора учествовала на финалном такмичењу као један од 30 тимова. Ученици другог разреда Ружица Ђурић и Никола Продановић и Сара Стајић из трећег разреда удружени у тим са пројектом “Наочари за особе са оштећеним слухом” са менторском подршком професорице Тање Џувић, имали су запажен наступ и освојили симпатије публике, жирија, медија и свих учесника те на заиста леп начин представили своју школу. Самим пласманом у финале и учешћем на овом престижном такмичењу они, као и сви други учесници имали су прилику да стекну знања, искуства и контакте важне за будућност.

    Честитке њима и њиховој менторки, професорици Тањи Џувић и желимо им пуно успјеха у даљем раду.

  • Поново најбољи међу најбољима: Наши физичари бриљирали на републичком такмичењу и изборили пласман на Олимпијаду!

    Поново најбољи међу најбољима: Наши физичари бриљирали на републичком такмичењу и изборили пласман на Олимпијаду!

    Tehnička škola “Mihajlo Pupin” je 28. marta bila ponosni domaćin republičkog takmičenja iz fizike, a naši đaci su još jednom dokazali da u ovoj nauci nemaju konkurenciju! U izuzetno jakoj konkurenciji najboljih mladih fizičara iz cijele Republike, naši učenici su ostvarili fenomenalne rezultate i potvrdili epitet najboljih.

    Ostvareni su sljedeći plasmani:

    • II razred: Pavle Antić – odlično 4. mjesto
    • III razred: Marija Krstić – sjajno 3. mjesto
    • IV razred: Vladan Mićić – 1. mjesto (Republički šampion!) i Eloi Madani – 4. mjesto

    Kao kruna ovog takmičenja, došao je i istorijski uspjeh za našu školu – Vladan Mićić i Eloi Madani plasirali su se na BiH olimpijadu iz fizike, čime su se svrstali među najtalentovanije fizičare u državi!

    Upućujemo najiskrenije čestitke našim briljantnim učenicima na nevjerovatnom trudu i znanju, kao i njihovom mentoru, profesorici Jeleni Milanović, na vrhunskim pripremama i posvećenosti. Našim olimpijcima želimo mnogo sreće, bistrog uma i novih medalja u nastavku takmičenja!

  • Регионално такмичење из информатике: Злато за нашег Владана Мићића!

    Регионално такмичење из информатике: Злато за нашег Владана Мићића!

    Да су наши ученици прави мајстори за природне и техничке науке, потврдило је и данашње регионално такмичење из информатике и програмирања одржано у Зворнику. Ученици Техничке школе “Михајло Пупин” показали су изванредно знање, логичко размишљање и вјештине кодирања, остваривши сјајне резултате.

    Наш матурант Владан Мићић (IV-2) апсолутно је доминирао и освојио феноменално прво мјесто, крунишући тако свој досадашњи рад. Његов друг из разреда, Никола Пејаковић (IV-2), заузео је високо четврто мјесто, док је ученица трећег разреда, Марија Крстић (III-1), остварила одличан резултат пласиравши се на пето мјесто.

    Огроман труд, сати вјежбања и писања кода донијели су заслужене плодове. Најискреније честитке упућујемо нашим сјајним програмерима, као и њиховим менторима, професорима Далибору Јовановићу и Весни Спасојевић, на посвећеном раду и припреми ученика. Нашој екипи желимо много среће, чистог кода и нових успјеха на предстојећем републичком такмичењу!