Такмичење “Галаксија куп”, десето по реду, ове године је одржано 27. и 28.3. у Зајечару. То је највеће званично национално такмичење електротехничких школа Србије и из године у годину окупља најбоље младе тимове са циљем да кроз тимски рад, практичне радове и менторску подршку развијају своја технолошка решења и пројекте.
Галаксија Куп доживео је највећу трансформацију до сада – од такмичења прерастао је у вишемјесечни едукативни програм у оквиру кога су ученици прошли кроз “Design Thinking” радионице, менторства са експертима из компаније Бош, као и тренинге презентационих вјештина и јавног наступа, гдје је 30 тимова представило своја рјешења и на сајму и пред жиријем.
И ове године, наша школа је као једина са ових простора учествовала на финалном такмичењу као један од 30 тимова. Ученици другог разреда Ружица Ђурић и Никола Продановић и Сара Стајић из трећег разреда удружени у тим са пројектом “Наочари за особе са оштећеним слухом” са менторском подршком професорице Тање Џувић, имали су запажен наступ и освојили симпатије публике, жирија, медија и свих учесника те на заиста леп начин представили своју школу. Самим пласманом у финале и учешћем на овом престижном такмичењу они, као и сви други учесници имали су прилику да стекну знања, искуства и контакте важне за будућност.
Честитке њима и њиховој менторки, професорици Тањи Џувић и желимо им пуно успјеха у даљем раду.

Leave a Reply