Category: Takmičenja

Rezultati i najave takmičenja

  • Сјајне вијести из Братунца: Киша медаља за наше математичаре!

    Сјајне вијести из Братунца: Киша медаља за наше математичаре!

    На данашњем регионалном такмичењу из математике, одржаном у Братунцу, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” остварили су изузетне резултате и још једном потврдили да се у нашој школи његује врхунско знање из природних наука.

    Наши талентовани математичари су бриљирали у свим категоријама, а посебно истичемо матуранте који су показали апсолутну доминацију заузевши прва три мјеста!

    Остварени су сљедећи резултати:

    I разред:

    Огњен Петковић – 1. мјесто

    II разред:

    Ружица Ђурић – 3. мјесто

    Павле Антић – 4. мјесто

    III разред:

    Марија Станојловић – 2. мјесто

    Јован Влачић – 4. мјесто

    IV разред:

    Срећко Микић – 1. мјесто

    Владан Мичић – 2. мјесто

    Никола Пејаковић – 3. мјесто

    Такође, желимо да похвалимо и захвалимо се на труду и учешћу нашим ученицима: Марку Вучковићу, Ањи Сарић и Сергеју Сушићу, који су на достојанствен начин представљали своју школу.

    Огроман успјех наших ђака резултат је њиховог великог труда, логичког размишљања, али и посвећеног рада њихових ментора. Најискреније честитке упућујемо нашим математичарима и професорицама: Нади Васиљевић, Драгани Трифковић, Александри Блазнавац Стевановић и Маји Петковић Стојанчевић. Свима желимо много успјеха, сјајних резултата и бистрог ума у наставку такмичења!

  • Запажен успјех наших ђака на регионалном такмичењу из српског језика

    Запажен успјех наших ђака на регионалном такмичењу из српског језика

    На данашњем регионалном такмичењу из српског језика, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали да се у нашој установи, поред стручних и техничких наука, са великом љубављу и пажњом његује и матерњи језик.

    Посебно смо поносни што су се у овако лијепом свјетлу показали ученици првих разреда, који су у веома јакој конкуренцији показали раскошно знање и остварили запажене резултате.

    Остварени су сљедећи пласмани:

    Наташа Радовић (I-1) – одлично 2. мјесто

    Данијел Арежина (I-7) – сјајно 3. мјесто

    Стефан Стевић (I-7) – запажено 8. мјесто

    Упућујемо најискреније честитке нашим талентованим ђацима, као и њиховом ментору, професорици Драгани Триваковић, на труду, посвећености и постигнутом успјеху. Желимо им још много добрих резултата и пуно среће у наставку такмичења!

  • Регионално такмичење из физике: Наши ученици покупили најважније награде!

    Регионално такмичење из физике: Наши ученици покупили најважније награде!

    Техничка школа “Михајло Пупин” данас је била поносни домаћин регионалног такмичења из физике, а наши ученици су искористили предност домаћег терена и остварили историјске резултате!

    Показавши завидно знање, логику и разумијевање природних наука, наши млади физичари су бриљирали у свим старосним категоријама, а посебно смо поносни на матуранте који су заузели сва три мјеста на побједничком постољу.

    Остварени су сљедећи резултати:

    I разред:

    Марко Вучковић – 1. мјесто

    Огњен Петковић – 2. мјесто

    II разред:

    Павле Антић – 2. мјесто

    III разред:

    Марија Крстић – 1. мјесто

    IV разред:

    Владан Мићић – 1. мјесто

    Елои Мадани – 2. мјесто

    Никола Николић – 3. мјесто

    Овакав низ успјеха не би био могућ без огромног труда наших ученика, али и преданог рада њиховог ментора, професорице Јелене Милановић, која их је на најбољи начин припремила за овај изазов. Упућујемо им најискреније честитке на овом изванредном постигнућу и желимо им много среће и бистрог ума у даљем рангу такмичења!

  • Бронза из Требиња стигла у нашу школу!

    Бронза из Требиња стигла у нашу школу!

    Након бриљантног тријумфа на регионалном нивоу, мушка рукометна екипа Техничке школе “Михајло Пупин” доказала је свој квалитет и на највишем рангу такмичења. На републичком такмичењу у рукомету, одржаном у Требињу, наши момци су у веома јакој конкуренцији остварили изванредан резултат и освојили сјајно треће мјесто.

    Бити међу три најбоље екипе у Републици је огроман успјех за нашу школу и доказ континуираног и преданог рада. Искрене честитке упућујемо цијелој екипи која је борбеношћу, талентом и спортским духом на најбољи начин представљала свој град и школу.

    Посебне честитке и велику захвалност упућујемо њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на стручном вођењу, припремама и безрезервној подршци током цијелог такмичарског циклуса. Ова бронза из Требиња је права круна овогодишње спортске сезоне!

  • Покорена и регија: Наши одбојкаши настављају побједнички низ у Шековићима!

    Покорена и регија: Наши одбојкаши настављају побједнички низ у Шековићима!

    Након сјајног тријумфа на Градском такмичењу, мушка одбојкашка екипа Техничке школе “Михајло Пупин” наставила је своју доминацију! На регионалном такмичењу које је данас одржано у Шековићима, наши момци су бриљантном игром поново освојили прво мјесто.

    Поред екипног злата, наша школа може да се похвали и апсолутном доминацијом када су у питању појединачна признања, а занимљиво је да су оба отишла у руке имењака и презимењака. Титулу најбољег играча турнира понио је Андреј Лукић (IV-2), док је за најбољег поентера проглашен Андреј Лукић (I-3).

    Најискреније честитке упућујемо цијелој екипи и њиховом ментору, професору Милораду Шалипуревићу. Поносни смо на ваш рад, залагање и начин на који представљате нашу школу. Желимо вам много среће, доброг здравља и нових спортских успјеха у даљем наставку такмичења!

  • Одлични резултати наших одбојкаша

    Одлични резултати наших одбојкаша

    На Градском такмичењу из одбојке, које је одржано 18. фебруара 2026. године, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” још једном су показали свој спортски таленат.

    Наша мушка одбојкашка екипа одиграла је сјајан турнир и потпуно заслужено освојила прво мјесто! Честитамо свим ученицима на приказаној игри, као и њиховом ментору, професору Милораду Шалипуревићу, на одличном вођењу тима и постигнутом успјеху. Нашим златним момцима желимо много среће и нових спортских подвига у наставку такмичења.

    Такође, желимо да похвалимо и нашу женску одбојкашку екипу. Иако су овога пута остале без пласмана, дјевојке су показале изузетан труд, залагање и прави спортски дух, на шта смо посебно поносни. Браво за све наше спортисте!

  • Сјајан дан за нашу кошарку

    Сјајан дан за нашу кошарку

    На данашњем Градском такмичењу из кошарке, ученици Техничке школе “Михајло Пупин” остварили су феноменалне резултате и поново доказали да наша школа његује врхунске спортисте.

    Мушка кошаркашка екипа бриљирала је на терену и послије одличне игре заслужено освојила сјајно прво мјесто. Наш понос су и дјевојке – женска кошаркашка екипа показала је изузетну борбеност и таленат, окитивши се високим другим мјестом.

    Искрене честитке упућујемо свим нашим кошаркашима и кошаркашицама, као и њиховом ментору, професорици Наталији Зворничанин, на посвећеном раду, одличним припремама и оствареном успјеху.

    Посебну захвалност дугујемо нашим вјерним навијачима, који су са трибина направили сјајну атмосферу и својим фер и спортским навијањем били додатни вјетар у леђа нашим екипама. Нашим златним момцима желимо много среће и успјеха у даљем рангу такмичења!

  • Злато за наше рукометаше

    Злато за наше рукометаше

    На регионалном такмичењу у рукомету, које је данас одржано у Зворнику, мушка екипа наше школе остварила је изванредан успјех освојивши сјајно прво мјесто!

    Да су наши момци били апсолутно доминантни на терену, потврђују и престижна појединачна признања која су стигла у нашу школу. Титулу најбољег стријелца турнира понио је наш Рашо Пепић, док је за најбољег играча цијелог такмичења проглашен Анес Мехмедовић.

    Изузетно смо поносни на ову сјајну генерацију спортиста која на најљепши начин представља своју школу. Искрене честитке упућујемо цијелој екипи, као и њиховом ментору, професорици Гоји Савић, на преданом раду, труду и одличном вођењу тима.

    Нашим шампионима желимо много среће, спортске среће и нових побједа у даљем рангу такмичења. Браво момци!