У циљу што боље професионалне оријентације и подршке при избору будућег занимања, ученици завршних разреда Техничке школе “Михајло Пупин” су 20. априла 2026. године посјетили Дан отворених врата Универзитета у Бањој Луци.
Ова посјета представљала је изванредну прилику да се наши матуранти из прве руке упознају са богатом понудом студијских програма и могућностима које нуде факултети у саставу овог Универзитета. Током боравка у Бањој Луци, ученици су разговарали са професорима, асистентима и тренутним студентима, те су добили све потребне и корисне информације о условима уписа, студентском стандарду, начину студирања, али и о перспективама запошљавања након стицања дипломе.
Овакав вид директне комуникације и информисања представља изузетно значајан корак у њиховој професионалној оријентацији, јер им олакшава доношење једне од најважнијих животних одлука – избор будућег позива и факултета. Надамо се да су се наши ђаци вратили пуни утисака и да ће им ово искуство помоћи да на јесен успјешно започну своје академско путовање

Leave a Reply