Брига о здрављу на првом мјесту: Одржано едукативно предавање о репродуктивном здрављу

Техничка школа “Михајло Пупин” континуирано води бригу о свеобухватном развоју и образованју својих ђака, па је тако данас за ученике трећих разреда организовано веома корисно и поучно предавање на тему репродуктивног здравља.

Гости наше школе били су стручњаци из Дома здравља Бијељина – др Милан Арсеновић, специјалиста гинекологије, и медицинска сестра Душанка Кулишић. Они су кроз отворен и едукативан приступ разговарали са средњошколцима о темама које су од кључне важности за њихово здравље и будућност.

Током предавања, ученици су имали прилику да се информишу о сљедећим важним темама:

  • Најчешћим болестима репродуктивних органа и мјерама превенције;
  • Сексуално преносивим болестима и начинима адекватне заштите;
  • Правилној употреби контрацепције и разбијању најчешћих заблуда о контрацепцијским пилулама;
  • Важности редовних годишњих прегледа и здравствених скрининга;
  • Статистичким подацима о проблему неплодности и важности правовременог планирања породице, уз напомену да је одгађање рађања један од фактора ризика за трудноћу.

Захваљујемо се др Арсеновићу, сестри Кулишић и Дому здравља Бијељина на одличној сарадњи и издвојеном времену да нашим ученицима на стручан и приступачан начин приближе ову изузетно важну тему.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *