Техничка школа “Михајло Пупин” континуирано води бригу о свеобухватном развоју и образованју својих ђака, па је тако данас за ученике трећих разреда организовано веома корисно и поучно предавање на тему репродуктивног здравља.
Гости наше школе били су стручњаци из Дома здравља Бијељина – др Милан Арсеновић, специјалиста гинекологије, и медицинска сестра Душанка Кулишић. Они су кроз отворен и едукативан приступ разговарали са средњошколцима о темама које су од кључне важности за њихово здравље и будућност.
Током предавања, ученици су имали прилику да се информишу о сљедећим важним темама:
- Најчешћим болестима репродуктивних органа и мјерама превенције;
- Сексуално преносивим болестима и начинима адекватне заштите;
- Правилној употреби контрацепције и разбијању најчешћих заблуда о контрацепцијским пилулама;
- Важности редовних годишњих прегледа и здравствених скрининга;
- Статистичким подацима о проблему неплодности и важности правовременог планирања породице, уз напомену да је одгађање рађања један од фактора ризика за трудноћу.
Захваљујемо се др Арсеновићу, сестри Кулишић и Дому здравља Бијељина на одличној сарадњи и издвојеном времену да нашим ученицима на стручан и приступачан начин приближе ову изузетно важну тему.

Leave a Reply