У топ 10 у Републици: Никола Пејаковић изборио пласман на државно такмичење из информатике!

Данас је одржано републичко такмичење из информатике и програмирања, а Техничка школа “Михајло Пупин” има разлога за велико славље! Наш талентовани ученик Никола Пејаковић остварио је сјајан резултат и у изузетно јакој конкуренцији најбољих младих информатичара заузео одлично 9. мјесто.

Овај висок пласман Николи је обезбиједио директан пролазак на државно такмичење, чиме се сврстао међу најбоље младе програмере у Босни и Херцеговини. Ово је још једна потврда квалитетног рада, логичког размишљања и преданости коју наши ученици улажу у ИТ сектор.

Најискреније честитке упућујемо нашем Николи, као и његовом ментору, професору Далибору Јовановићу, на одличним припремама и стручном вођењу. Нашем представнику желимо много среће, чистог кода и успјеха на предстојећем државном такмичењу!

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *