Пупинови ђаци опет међу најбољима: ИНОСТ МЛАДИХ 2026

28. међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва “ИНОСТ МЛАДИХ 2026”, одржана је од 22. до 24. априла 2026. у бањалучком Дому омладине.

На изложби је приказан велики број радова из Републике Српске и земаља у окружењу. Наша школа је, као и ранијих година имала своје представнике и врло запажен наступ, овај пут са 15 пријављених радова и 30 ученика са менторима. Учешћем на овој смотри ученици су искористили понуђену шансу за јавну промоцију и афирмацију знања, инвентивности и ефикасности.

Ученици су своје практичне радове реализовали као чланови секције за микроконтролере у току ове школске године.

У Бијељину су донијели следеће награде:

  • Признање најбољи ученички рад са златном плакетом– аутоматика -за експонат „GesTalk – Паметна рукавица за превођење гестова у говор“ освојили су тим: Петар Вићановић, Урош Босиљчић и Андреј Лукић, ментор Тања Џувић.
  • Диплому са златном плакетом – за апликацију „Subsense“ добили су Анђела Михаиловић и Ђорђе Тадић, ментор Далибор Јовановић.
  • Диплому са сребрном плакетом – за пројекат „Smart Care Station“ добиле су Нађа Јефтић, Ламија Икић и Јелена Делић на челу са ментором Миодрагом Боровићем.
  • Диплому са бронзаном плакетом за пројекат „Бионичка рука“ добили су Јелена Бојанић, Ђорђе Тадић и Анђела Михајиловић, ментор Милан Бобар.
  • Специјалну диплому за пројекат „ Савијачица плексигласа“ добио је ученик Лазар Марић, ментор Ненад Мишић.
  • Признање за једног од најбољих ментора добио је професор Милан Бобар.

Честитамо ученицима и менторима!

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *