Tehnička škola “Mihajlo Pupin” je 28. marta bila ponosni domaćin republičkog takmičenja iz fizike, a naši đaci su još jednom dokazali da u ovoj nauci nemaju konkurenciju! U izuzetno jakoj konkurenciji najboljih mladih fizičara iz cijele Republike, naši učenici su ostvarili fenomenalne rezultate i potvrdili epitet najboljih.
Ostvareni su sljedeći plasmani:
- II razred: Pavle Antić – odlično 4. mjesto
- III razred: Marija Krstić – sjajno 3. mjesto
- IV razred: Vladan Mićić – 1. mjesto (Republički šampion!) i Eloi Madani – 4. mjesto
Kao kruna ovog takmičenja, došao je i istorijski uspjeh za našu školu – Vladan Mićić i Eloi Madani plasirali su se na BiH olimpijadu iz fizike, čime su se svrstali među najtalentovanije fizičare u državi!
Upućujemo najiskrenije čestitke našim briljantnim učenicima na nevjerovatnom trudu i znanju, kao i njihovom mentoru, profesorici Jeleni Milanović, na vrhunskim pripremama i posvećenosti. Našim olimpijcima želimo mnogo sreće, bistrog uma i novih medalja u nastavku takmičenja!

Leave a Reply