Ученици Техничке школе „Михајло Пупин”, чланови секције Микроконтролери, имали су запажен наступ на Тесла фесту, Међународном фестивалу иновација, знања и стваралаштва одржаном у Новом Саду 12-14. октобра 2025.
Школа је добила Златну медаљу за допринос развоју иновативне дјелатности код ученика, а 12 ученичких тимова са својим радовима (Паметни паркинг, Паметне ролетне, Аутоматско наводњавање, Систем за праћење буке у граду, Робот конобар, ЦНЦ машина, Гласовни аутомат, Самоодржива башта, Паметна конзола за видео-игре, Роботска рука, Ардуино аутомобил са сензором за паркирање, Будилник стражар) освојило је прву награду.
Тимови су наступили у пратњи својих професора ментора: Тање Џувић, Миодрага Боровића, Милана Бобара и Далибора Јовановића.

Leave a Reply