Драмски клуб на Фестивалу „Удахни културу“

Представа „Уносно мјесто” по тексту А.Н. Островског у извођењу Драмског клуба Техничке школе „Михајло Пупин” напунила је салу Центра за културу 30.априла 2026. на овогодишњем Фестивалу средњошколских представа „Удахни културу” и побрала велики аплауз.

Кроз руске малограђанске салоне и оне лумпенелите из 19.вијека, који су налик и данашњим, публику су провели Огњен Авакумовић, Наташа Ђилас, Ана Марковић, Ђурђе Максимовић, Анђела Михајиловић, Огњен Бољанић, Павле Антић, Андреа Лазаревић, Анастасиа Цвјетковић и Сергеј Шушић, уз подршку иза кулиса: Анђеле Томић и Дијане Јосиповић (шминка), Свјетлане Сикираш и Љиљане Савић Мишковић (сценографија и избор костима), Татјане Ђурић Јосиповић (режија).

Све буџетске препреке које данас ограничавају образовне институције савладане су сопственим трошком Клуба и уз велику подршку локалне културне заједнице која је препознала значај драмског васпитања младих: Градског позоришта „Семберија“, „Маслачка“, СКУД „Семберија и Графичког студија „Пиксел”, који су допринијели естетској и техничкој димензији представе.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *