Дана 21. маја 2026. године у Власеници одржана је панел дискусија на тему дуалног образовања под организацијом Подручне привредне коморе Бијељине.
Учесник панел дискусије били су: -Тијана Радјевић- Дрљача, начелник за средње образовање, Министарство просвјете и културе Републике Српске,
- Миленко Максимовић, директор ЈУ Техничке школе „Михајло Пупин“ Бијељина,
- представник привредног друштва ТИКТ Мануфактура д.о.о. Градишка,
- Светлана Лазић, ЈУ Средњошколски центар ,, Милорад Влачић” Власеница,
- Александра Михајловић Бијелић, Привредна комора Републике Српске.
Закључак састанка је да се образовне институције што више и боље повежу са привредним друштвима, све у циљу боље и квалитетније практичне наставе за ученике. Законски услови су регулисани за постицаје привредника који имају ученике на практичној настави, тако да позивамо сва привредна друштва да се у својим мјестима обрате школама који имају ученике на практичној настави како би се остварила заједничка сарадња.

Leave a Reply