Панел дискусија: „Дуално образовање – искуства и изазови“

Дана 21. маја 2026. године у Власеници одржана је панел дискусија на тему дуалног образовања под организацијом Подручне привредне коморе Бијељине.

Учесник панел дискусије били су: -Тијана Радјевић- Дрљача, начелник за средње образовање, Министарство просвјете и културе Републике Српске,

  • Миленко Максимовић, директор ЈУ Техничке школе „Михајло Пупин“ Бијељина,
  • представник привредног друштва ТИКТ Мануфактура д.о.о. Градишка,
  • Светлана Лазић, ЈУ Средњошколски центар ,, Милорад Влачић” Власеница,
  • Александра Михајловић Бијелић, Привредна комора Републике Српске.

Закључак састанка је да се образовне институције што више и боље повежу са привредним друштвима, све у циљу боље и квалитетније практичне наставе за ученике. Законски услови су регулисани за постицаје привредника који имају ученике на практичној настави, тако да позивамо сва привредна друштва да се у својим мјестима обрате школама који имају ученике на практичној настави како би се остварила заједничка сарадња.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *